Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Na návštěvě ve vodním parku
Sdílet:

Na návštěvě ve vodním parku

Všeobecné
Na trase mezi Kladnem a Cvrčovicemi, mezi poli u silnice, rozkládá se Vodní park Čabárna. Na rozloze 3,5 ha najdete okrasná jezírka s Koi kapry, l...

Na trase mezi Kladnem a Cvrčovicemi, mezi poli u silnice, rozkládá se Vodní park Čabárna. Na rozloze 3,5 ha najdete okrasná jezírka s Koi kapry, lekníny a dalšími vodomilnými rostlinami s 30-ti letou tradicí. Kromě rostlin zde můžete vidět jak domácí, tak volně žijící zvířata. Vydáte-li se po místní naučné stezce, potkáte volně se procházející kačeny, bažanty, labutě, vydry, ale i obyčejné kozy domácí.

Vstupné do vodního parku je spíše symbolické. Výtěžek z něj je určen hlavně na zakoupení krmení pro zvířata. V parku můžeme strávit příjemné chvíle spolu se svými zvířecími kamarády - pejskům není vstup zakázán.

Při parku funguje středisko pro záchranu ohrožených a handicapovaných živočichů AVES. Úkolem této stanice je pomáhat zraněným, či jinak postiženým živočichům. Za zraněnými živočichy vyjíždí pracovníci stanice do terénu nebo je lidé přinášejí přímo na stanici. Po vyšetření a léčbě je živočich vypuštěn zpět do přírody. Pokud však zůstane handicapovaným, stráví zbytek života v zajetí. Můžete zde potkat zvířata po srážce s automobilem, po nárazu do elektrického vedení, opuštěná mláďata, zvířata postřelená, popálená, otrávená, vyčerpaná, omrzlá, s úrazy nohou a křídel … Pokud navštívíte areál AVESU, uvidíte krkavce, kalouse, sojku, výra, sýčka, labuť, želvu, straku, sovici sněžnou, emu, oslíka, ovci, kozu kamerunskou i shetlandského pony.

Tenhle výlet stojí za to, věřte mi.
text a foto: Dana Skopcová
Autor textu: Kolektiv autorů redakce iFauna.cz
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru