Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna
Právě vzniká kurz "Chovatel cizokrajných a zájmových zvířat"
Sdílet:

Právě vzniká kurz "Chovatel cizokrajných a zájmových zvířat"

I vám se možná stalo, že jste vystudovali střední školu, která s chovem zvířat nemá vůbec nic společného,a přesto se z vás stali chovatelé psů, koček, koní, papoušků, ale třeba i rybiček, ještěrek, nebo hadů. Ale protože láska ke zvířatům nestačí, začali jste hledat a shánět informace, vědomosti, zkušenosti. Leccos se dá vyčíst z odborné literatury, existují různé poradny v chovatelských časopisech.. Ale ty vás jen stěží naučí, jak se systematicky orientovat v celé šíři tohoto oboru, jak odborně a prakticky přistupovat k řadě problémů a k jejich řešení (například - jak provést parazitální vyšetření u vašich miláčků).

Kurz Chovatel zaplní mezeru v nabídce

Kurz Chovatel vzniká ve snaze zaplnit mezeru v nabídce vzdělání pro ty zájemce, kteří se nějakým způsobem zabývají, nebo se chtějí zabývat chovem zvířat, mají vystudovanou školu s jiným, než chovatelským zaměřením, tento nedostatek pociťují a mají snahu s ním něco udělat. Stejně tak vzniká pro ty, kteří narazili ve své chovatelské praxi na různé problémy, které pak ztěžovaly život jim i zvířatům a potyčky s nimi připomínaly boj s větrnými mlýny.

Výukový program zacílený na speciální chov

Ve spolupráci s odbornými pracovníky ZOO-Praha jsme sestavili výukový program, jehož náplní jsou především speciální chovy, jako například kynologie, chov koní, chov drobných savců, chov ptactva, akvaristika, teraristika, chov bezobratlých.Následuje také etologie a etika chovu zvířat. Mezi důležité předměty patří také parazitologie a veterinářství. Otázka nemocí zvířat a zejména nemocí zvířat přenosných na člověka je často velmi podceňována. Na druhou stranu se zvířata využívají při některých léčebných metodách, takže jsme nezapomněli ani na animalterapie, které využívají pozitivního působení zvířat na zdraví člověka.

Konkrétní problémy a zájmy účastníků

Pro majitele obchodu se zvířaty, ale i ostatní zájemce, může být velmi zajímavý a užitečný předmět Marketing a management a také Právní úprava podnikání. Chovatel cizokrajných a zájmových zvířat bude pružně reagovat na dotazy, konkrétní problémy a zájmy účastníků, se snahou najít řešení a pomoc. Pokud si tedy chcete rozšířit, doplnit, a upevnit své znalosti a dovednosti v oblasti chovu zvířat,můžete se přihlásit a získat podrobnější informace na adrese:

Katedra genetiky a obecné zootechniky
Agronomická fakulta
Česká zemědělská univerzita
165 21 Praha 6 - Suchdol
E-mail: [email protected]
Tel.: 02/2438 3056, 0603/781431

Autor textu: Ing.Ivona Svobodová
Autor fotografií zdroj: Pixabay
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru
Přihlaste se k odběru