Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna

Stříbrozobka zpěvná

Stříbrozobka zpěvná se představuje

O plemenu

Chovatelské Evropě je stříbrozobka zpěvná známá již od roku 1776. Svou malou náročností a vysokou snášenlivostí je ideálním druhem pro začínající chovatele. 

Zdraví / nemoci

Stříbrozobka zpěvná nemá žádné zvláštní zdravotní obtíže. Aby nedošlo k vyčerpávání organismu velmi plodných ptáků, je potřeba jim umožnit v roce odpočinek bez hnízdění. 

Popis a charakteristika

Stříbrozobka zpěvná se vyskytuje v severní Africe od Senegalu až k Rudému moři. Žije také ve východní Africe, kde má rozšíření až do střední Tanzanie. Vyhledává suché stepi a polopouště, v době hnízdění se páry zdržují i poblíž lidských sídel. Hnízda si staví v křoví, některé populace využívají i opuštěná hnízda snovačů.

Pohlaví rozeznáme jen podle zpěvu samce. Zpěv je příjemný a samec zpívá prakticky celý den. Mezi chovateli může docházet k záměně se stříbrozobkou malabarskou, se kterou může dojít i k nežádoucímu křížení. Stříbrozobka zpěvná má kostřec čistě černý, neměl by mít ani světlý nádech, který by prozrazoval, že jde o křížence. 

Ke křížení může dojít i s např. chůvičkou japonskou a jinými druhy astrildů, proto je nutné opatrnosti při sestavování smíšených voliér. 

Jak chovat

Lze je chovat v kterémkoliv zařízení, přes léto nejlépe ve venkovní voliéře. Hnízdí v budkách i hnízdních košíčcích. Snůška je tvořena 3 až 6 vejci, inkubace trvá 11 až 13 dní. Mláďata jsou po vylíhnutí holá a mají šedofialovou kůži. Za 3 týdny vylétnou z hnízda. Přepeřují za dalších 5 až 8 týdnů. 

Nároky na prostor

Mohou být ubytované a spolehlivě hnízdí jak v klecích, tak ve voliérách. Jako vždy i zde platí, že větší prostor je lepší. Ptáci v dobré kondici mohou být v zimě drženi při teplotě kolem 10 °C. Vzhledem k podmínkám v místě přírodního výskytu je ale vhodnější jim poskytnout teplejší podmínky a umožnit v létě ptákům pobyt na slunci. 

Potrava a krmení

Krmíme prosem, lesknicí a dalšími drobnými semeny v suchém i naklíčeném stavu. Podáváme zelené krmení (ptačinec žabinec, listy smetánky lékařské, atd.). 

Samozřejmostí je grit a zdroj vápníku. Vodu nabízíme nejen k pití, ale také ke koupeli. V době hnízdění je nebytná živočišná složka v potravě, kterou zajistíme vaječnou míchanicí, popř. hmyzem. 

Související inzeráty

Zobrazit vše
Čínský chocholatý pes psi na prodej - 73936, Sedliště - Inzerát 1
7
16 s
Zvýhodněno

Čínský chocholatý pes - powder puff

Čínský chocholatý pesVěk: 15 týdnů2 samec
Chovatelská stanice nabízí dva krásné kluky s PP. Narození 14.11.2023 Oba kluci jsou velmi přátelští, temperamentni, čistotní a naučení na vodítku. Jsou vhodní na výstavy, ale není podmínkou. Hledáme
maghud .
Frýdek-Místek
Kříženec psi na prodej - 15000, Praha - Inzerát 2
Útulek/Záchranná stanice
8
10 min.

Čenda

5 000 Kč
KříženecVěk: 7 let1 samec
ČENDA je osmiletý pejsek, který byl zachráněn z velmi špatných podmínek. Tento chlapeček se již nesmírně těší na novou rodinu, která ho zahrne nesmírnou láskou a že na stará kolena pozná, co to je mít
Nebelvira's help for animals, z.s.
Nebelvira's help for animals, z.s.
Hlavní město Praha
Útulek/Záchranná stanice
Šeltie  psi na prodej - 39804, Mirovice - Inzerát 3
4
43 min.

Šeltie

25 000 Kč
Šeltie Věk: 8 týdnů1 samec
Úžasný pejsek s PP po výborných rodičích -zahraniční krytí.Pejsek má perfektní povahu,vhodný jako parťák do rodiny,na výstavy nebo psí sporty.Předpoklad malého vzrůstu.
Alena M.
Jihočeský kraj