Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna

Zvonohlík šedý

Zvažujete pořízení tohoto plemene či Zvonohlík šedý?Podívejte se na aktuální inzeráty nebo sdílejte tento článek s přáteli!

Zvonohlík šedý se představuje

O plemenu

Malý, roztomilý ptáček s klidným chováním. Je považován za vůbec nejlepšího zpěváka ze všech druhů afrických zvonohlíků. Nebyl však pravidelně odchováván, o to více byl dovážen. Samci však stáli mnohokrát více než samice, proto jich byl na trhu nedostatek. Bývali prodáváni zvlášť. Není přesně popsáno, jak odlišit samce od samic. 

Jejich domovem je oblast Sahelu a jižně přiléhajících savan na severu Afriky, na západě od Atlantiku až po Etiopii na východě. Druhou oblastí pak savany na jihovýchodě kontinentu podél pobřeží Indického oceánu. Odlišováno je celkem sedm forem. Forma S. l. Reichenowi je často považována za samostatný druh, zvonohlík Reichenowův.

Zdraví / nemoci

Nejsou popisovány žádné zvláštní komplikace zdravotního charakteru. Voda k pití i koupeli samozřejmostí, stejně tak pravidelný přístup ke gritu.

Popis a charakteristika

Zcela drobný ptáček, nenápadného a prostého šedobíle zbarveného opeření. Samce můžete držet v jedné kleci jen v čase mimo hnízdění, jinak jsou vůči sobě agresivní. Samce prozradí silný, příjemný zpěv, často přednášený.

Jak chovat

Pokud chcete dosáhnout odchovů, pak tedy zásadně po párech. Doporučuje se, aby ptáci na sebe v klecích neviděli. Hnízda staví otevřená, v košíčcích. K výstelce dávat cupaninu či chmýří. Hnízdo se doporučuje lehce zakrýt nějakou větvičkou pro pocit bezpečí sedící samice.

Nároky na prostor

Nemají zvýšené nároky na prostor. Je možné je chovat a odchovávat v klecích střední velikosti, tak 60 × 40 × 30.

Potrava a krmení

V přírodě se živí především semeny trav. V zajetí jako základní krmení předkládáme směs pro astrildovité. To je proso a jeho odrůdy, lesknice a další semena moučného typu. Semena olejnatá v omezeném množství. Nutné vypozorovat, co budou brát. Dále zelené krmení, naklíčená semena, grit, vaječnou míchanici.