iFaunaiFauna

Agapornis růžohrdlý

Chystáte se koupit plemeno Agapornis růžohrdlý?Podívejte se na aktuální inzeráty nebo sdílejte tento článek s přáteli!

Agapornis růžohrdlý se představuje

O plemenu

Malý africký papoušek je domovem při atlantickém pobřeží Angoly a Namibie. V evropských chovech je nejběžnějším druhem celého rodu. Běžně se chová osamoceně jako domácí mazlíček. 

Jeho odchovy se daří zcela běžně a byla vyšlechtěna celá řada barevných mutací. První barevné mutace se začaly objevovat v polovině sedmdesátých let a byly docela drahé. Obtížné je rozeznat samce od samice. Jsou velmi přizpůsobiví.

Zdraví / nemoci

Jsou velmi otužilí, chovatelé je vysazují do venkovních voliér již začátkem dubna. V zimě je drží v temperovaných místnostech. Nevadí zima, ale kombinace zimy a vlhkosti.

Popis a charakteristika

Ptáci jsou o něco silnějších postav, než je skupina agapornisů s bílým okružím oka. Jsou zelení s modrým kostřecem a růžovočervenou částí těla od přední poloviny hlavy dolů až po prsa. Na čele rumělkově červení. Objevili se i ptáci téměř celí červení, jejich barva však nebyla dědičná. Zobák mají vždy světlý.

Jak chovat

Lze je chovat také ve společných voliérách v hejnu. I v přírodě často hnízdí v koloniích. Hnízda staví v dutinách. Lepší výsledky odchovů jsou však dosahovány po párech v klecích. U barevných mutací je to podmínkou. Jinak není záruka řízeného šlechtění. 

Materiálem pro stavbu hnízda jsou třísky a oloupaná kůra větviček vrby nebo ovocných stromů. Chovatelé používají většinou budky ležatého typu.

Nároky na prostor

Nemají žádné nároky na velký prostor. Stačí větší klec tak 80 × 40 × 40 cm výšky.

Potrava a krmení

Základem je směs semen pro malé papoušky. Různé druhy prosa, lesknice, slunečnice, semenec, bezpluchý nebo loupaný oves. Krájené ovoce, různé bobule, nedozrálý klas kukuřice, piškot, vaječná míchanice. Větvičky k okusu a loupání kůry.

Související inzeráty

Zobrazit vše
Agapornis růžohrdlý ptáci na prodej - 68323, Ivanovice na Hané - Inzerát 1
6
2 dny

Agapornis růžohrdlý 2024

0 Kč
Agapornis růžohrdlýVěk: 14 týdnůPár/Skupina/Neurčeno
Prodám letošní odchov agapornisů růžohrdlých. Celkem 6 kusů z jednoho hnízda, kroužkování. Cena: 400 Kč/ks Tel.: 731786714 Možnost předání na burze v Kroměříži.
Olda .
Jihomoravský kraj
Agapornis růžohrdlý ptáci na prodej - 73934, Ostrava - Inzerát 2
5
1 týden

Agapornis ružovohrdly opalin

500 Kč
Agapornis růžohrdlýPár/Skupina/Neurčeno
Letošní kroužkované odchovy rozuhrdlych, možné složení nepříbuzných párů nebo hejn, po dohodě Přerov-Kromeriz, 732954615
Roman  B.
Roman B.
Moravskoslezský kraj
Agapornis růžohrdlý ptáci na prodej - 75701, Valašské Meziříčí - Inzerát 3
2
2 týdny

Agapornis růžohrdlý

0 Kč
Agapornis růžohrdlýPár/Skupina/Neurčeno
Nabízím agapornise růžohrdlého, narozen 2021. Je zdravý, ochočený. V případě zájmu možnost odběru i s klecí (300 kč)
Kateřina K.
Kateřina K.
Zlínský kraj