Zvířata

Zvířata na krytíChovatelské stanice

Články a atlasy

Kontakt

Podpora a bezpečnost - kontakt
Zvířata na prodejVšechna zvířata na prodej
iFaunaiFauna

Papoušek horský

Zvažujete pořízení tohoto plemene či druhu?Podívejte se na aktuální inzeráty nebo sdílejte tento článek s přáteli!

Papoušek horský se představuje

O plemenu

Větší australský papoušek z dřívější skupiny papoušků ploskoocasých. V tomto rodu evidujeme tři druhy, které jsou svou tělesnou stavbou dobře rozeznatelné. 

Dříve byl znám pod jménem papoušek horský, ale byl přejmenován na kouřový. Obě jména vychází z cizích jazyků a obě jsou v praxi stále využívána. Jméno horský bylo zrušeno s odůvodněním, že v horách nežije. Avšak jméno horský vzniklo podle kresby v jeho křídlech, která je pojmenována po skalách Mount Olga. V Austrálii hory alpského typu nenajdete. 

Zdraví / nemoci

Čas od času necháme vyšetřit trus na přítomnost střevních parazitů. 

Popis a charakteristika

Pták větší holuba, protáhlého těla s dlouhým ocasem a neobvyklého zbarvení. Na hlavě, krku, v ohbí křídla až po malé horní krovky křídelní je žlutý nebo olivově žlutý, na zádech žlutozelený, s tmavšími péry po okrajích. Letky ruční tmavé až černé, stejně jako péra ocasní. Krajní péra modrá. Vnitřní krovky ruční tmavě červené. Samice je na hlavě olivově žlutozelená, celkově matněji vybarvená. 

Jak chovat

Jsou to dobří letci a potřebují prolet. Je to jednoznačně voliérový pták, který se do klece nehodí. Není sice zcela běžným chovancem, ale všichni již pochází z evropských chovů. 

Bylo vyšlechtěno i několik barevných mutací. Jsou již zdomácnělí, proto se hodí do takzvaných celoročních voliér. Vnitřní části těchto voliér nemusí být vytápěné. 

Nároky na prostor

Větší. Ptáci patří do voliér. Venkovní voliéra by měla mít prolet v délce alespoň tří metrů. 

Potrava a krmení

Základním krmením je směs semen pro střední papoušky. Směs je sestavena ze slunečnice, semence, prosa různých odrůd, lesknice, loupaného ovsa. Semena poskytujeme v naklíčeném i nedozrálém stavu. 

Kukuřici můžeme podávat v nedozrálém i naklíčeném stavu, případně vařenou. Dále jim dáváme nakrájenou kořenovou zeleninu, ovoce, bobule, zelené krmení, vaječnou míchanici.

Související inzeráty

Zobrazit vše
Papoušek horský ptáci na prodej - 50723, Libáň - Inzerát 1
4
21 hod.

Pap. horský žlutý pastel a štěpáci

0 Kč
Papoušek horskýSamice
1.0 žlutý pastel rok 2022 a štěpitelná na žlutý pastel 0.1 rok 2022 a 0.2 štěpitelné rok 2023, DNA, kroužky, tel. 721628301
Jiří J.
Královéhradecký kraj
Papoušek horský ptáci na prodej - 51253, Tatobity - Inzerát 2
1
2 dny

Prodám

0 Kč
Papoušek horskýPár/Skupina/Neurčeno
Prodám 2samce papouška horského nejisté štěpáky na lutino a običejné samice rok 23.testy dna.venkovní chov.cena dohodou Telefon.732607125.
pavelmasek41 .
Semily
Papoušek horský ptáci na prodej - 28103, Chotutice - Inzerát 3
2
1 týden

Prodám

0 Kč
Papoušek horskýVěk: 1 týdenSamec
Prodám 2,0 Pap horský 800 Kč kus kr 23 tel 722052890 okres Kolín.
David S.
Středočeský kraj