iFaunaiFauna

Foxhound

Délka života13 - 14 let
HmotnostSamci:58 - 64kgSamice:58 - 64kg
VýškaSamci:58 - 64cmSamice: 58 - 64cm
Uznáno FCIAno
Jiné názvyAnglický foxhound
Charakteristika
Velikost
Nároky na pohyb
Cvičitelnost
Množství chlupů v domácnosti
Náročnost na péči
Hodí se k dětem
Zdraví plemene
Náklady na chov
Snáší samotu
Inteligence
Chystáte se koupit plemeno Foxhound?Podívejte se na aktuální inzeráty nebo sdílejte tento článek s přáteli!

Foxhound se představuje

O plemenu

Anglický foxhound se může pyšnit velmi dlouhou historií čistokrevného chovu - existují chovatelské záznamy již z konce 18. století, publikované společností Masters of Foxhounds Association of England. V tradičně založené Anglii také foxhoundi dosud působí ve své původní roli - jako smečkoví honiči spolupracující s jezdci na koních. Ve standardu se uvádí, že jen v Británii je aktivních více než 250 smeček foxhoundů. FCI plemeno uznává od roku 1964.

Foxhound je silný, dobře vyvážený pes, výborný a vytrvalý běžec elegantních pohybů. Oproti svému americkému protějšku je mírně vyšší a především statnější, liší se i klidnějším temperamentem. Typické a nejčastěji zastoupené zbarvení foxhoundů je trikolorní, případně bikolorní kombinace černé, tříslové a bílé, povoleny jsou však všechny barevné variety obvyklé u honičů.

Ačkoliv je foxhound přátelský s celkem lehko cvičitelný, je třeba mít na paměti, že jde o pracovního psa se silným loveckým pudem, smečkovými instinkty a vysokými nároky na pohyb. Za čistě rodinného psa se proto příliš nehodí.

null