iFaunaiFauna

Dánsko-švédský farmářský pes

Délka života13-15 let
HmotnostSamci:10kgSamice:10kg
VýškaSamci:34-37cmSamice:32-35cm
Jiné názvyDánsko-švédský selský pes
Charakteristika
Velikost
Nároky na pohyb
Množství chlupů v domácnosti
Náročnost na péči
Hodí se k dětem
Zdraví plemene
Náklady na chov
Snáší samotu
Inteligence
Chystáte se koupit plemeno Dánsko-švédský farmářský pes?Podívejte se na aktuální inzeráty nebo sdílejte tento článek s přáteli!

Dánsko-švédský farmářský pes se představuje

O plemenu

Málo známé plemeno typu pinče, uznané v Dánsku a Švédsku roku 1987. Původně pracovní a hlídací pes zejména na farmách či ve stájích. Dobrý lovec krys, později společník, případně je možný i sportovní výcvik. 

Vzhled

Stručně ze standardu: 

Malý, kompaktní a mírně obdélníkový pes. Na svou malou velikost později dozrává.

Tělo by mělo být mírně obdélníkové v poměru 9:10. Poměr hloubky hrudníku k výšce v kohoutku by měl být 1:2.

Hlava by měla být trojúhelníková a v poměru k tělu o něco menší, s poměrně širokou a mírně okrouhlou lebkou, stop dobře vyznačený. Nosní houba zbarvená s v souladu s barvou skvrn. Čenich dobře vyvinutý, postupně se zužuje k nosní houbě, ale nesmí být špičatý. Měl by být něco kratší než lebka. Hřbet nosu rovný.

Čelisti jsou silné, skus nůžkový, s pravidelnými a dobře vyvinutými řezáky. Klešťový skus je přípustný.  

Oči jsou střední velikosti, mírně okrouhlé, ne vystouplé nebo zapadlé. Žádoucí je pozorný a přátelský výraz. Tmavé barvy u jedinců s černými skvrnami, poněkud světlejší zbarvení je povoleno u jedinců se žlutými nebo játrovými skvrnami.

Uši mají být také střední velikosti, růžovité nebo klopené, u obou by lomení mělo být těsně nad lebkou. U klopených uší by špičky měly být přiložené k lícím.

Krk má střední délku, je silný a mírně klenutý. Bez laloků.  

Trup kompaktní, dobré substance, bedra krátká, široká a mírně klenutá, záď mírně zaoblená. Hrudník dlouhý, hluboký a prostorný s dobře odstupujícími žebry. Předhrudí výrazné. Břicho jen mírně vtažené.  

Ocas nemá být příliš vysoko nasazený, může být dlouhý či přirozeně krátký (zakrnělý). Měl by být nesený rovný s menším prohnutím nebo srpovitý.

Končetiny  rovné a rovnoběžné, přední fronta je širší než hrudní koš. Lopatky a nadloktí jsou šikmá, nadprstí silná a pružná. Přední tlapky malé, oválné, ne příliš pevně sevřené. U pánevních končetin se požadují dobře zaúhlená kolena a hlezna, dále mají být rovnoběžné a dobře osvalené, s širokými stehny. Také zadní tlapky mají být oválné, malé a ne příliš sevřené. 

Srst je krátká a hladká, na těle tvrdá. Zbarvení tvoří bílý základ, který musí převládat. Na něm skvrny různého zbarvení, velikosti a kombinací (černé, tříslové, játrové a různých odstínů žluté). S nebo bez tříslových znaků. Tečkování je přípustné.

Kohoutková výška:  psi   34 - 37 cm,   feny   32 - 35 cm,   tolerance  +/- 2 cm

Související inzeráty

Zobrazit vše
Dánsko-švédský farmářský pes psi na prodej - 51235, Čistá u Horek - Inzerát 1
11
2 dny

3 štěňátka na prodej

Dánsko-švédský farmářský pesVěk: 9 týdnů3 samec
Prodám 3 štěňátka-pejsky Dánsko-švédského farmářského psa po vynikajících importonaných rodičích ze Švédska, kteří získali řadu titulů a ocenění. Štěňátka jsou čipovaná, očkovaná, odčervená, se zahr.
Dagmar Ž.
Čistá u Horek